Farby poliuretanowe

Farby poliuretanowe

Odpowiedni dobór farby to kluczowa sprawa, jeżeli chcemy na długie lata cieszyć się doskonałym efektem malowania. Mogą nam w tym pomóc farby poliuretanowe?

Czym one są? Do jakich powierzchni należy je stosować?

Co to są farby poliuretanowe?

Farby poliuretanowe dzielą się na dwa typy: farby jednoskładnikowe oraz dwuskładnikowe. Farby jednoskładnikowe wyróżniają się niezwykłą trwałością, a także dużą odpornością na trudne warunki (atmosferyczne, ścieranie, środki chemiczne). Promienie słoneczne nie powodują, by traciły one swój blask i połysk. Farby dwuskładnikowe zawierają w sobie utwardzacz alifatyczny, dzięki czemu są trwałe i odporne na warunki atmosferyczne oraz na zmiany koloru. Należy jednak wiedzieć, że w przypadku farb na bazie utwardzacza aromatycznego nie powinno decydować się na ich zastosowanie w pomieszczeniach otwartych – nie jest on bowiem odporny na promieniowanie słoneczne.

Zalety farb poliuretanowych

Farby poliuretanowe znakomicie chronią przed mrozem, wahaniami temperatur, deszczem, korozją. Cechuje je niezwykła trwałość. Nie ma na nie szczególnego wpływu to, jakimi środkami je czyścimy, nie szkodzą im chemikalia. Pozwalają długotrwale cieszyć się pięknym, błyszczącym i intensywnym kolorem.

Farba poliuretanowa do metalu

Farby poliuretanowe do metalu mają działanie przede wszystkim ochronne oraz dekoracyjne. Zabezpieczają jego powierzchnię, ponieważ są sprawdzone w ekstremalnie niesprzyjających warunkach. Chronią przed korozją i mechanicznymi uszkodzeniami. W dodatku ich użytkowanie jest banalnie proste – można je aplikować za pomocą zwykłego pędzla w przypadku niewielkich powierzchni. Znakomicie nadają się do takich typów podłoża jak: bramy, kraty, barierki, poręcze, stalowe konstrukcje, metale kolorowe oraz przy renowacji zabytków. Ich zastosowanie jest szerokie i wszechstronne. Posiadają właściwości kryjące, są odporne na wilgoć, zarysowania, promieniowanie UV, opary rozpuszczalników, gazów i soli, a także szybko wysychają.

Podobne wpisy: