Gdzie szukać pomysłów na malowanie ścian?

Gdzie szukać pomysłów na malowanie ścian?

Wybór koloru farby do pomalowania wnętrz mieszkania niekoniecznie musi być łatwy. Oczywiście, nie dlatego, że jest mały wybór, lecz wręcz przeciwnie. Gama kolorów, jaką oferują obecnie producenci farb oraz sklepy z farbami jest tak duża, że może być trudno zdecydować się na konkretny. Niemniej, lepiej jest mieć ból głowy od nadmiaru, niż nie móc kupić ulubionego koloru.

Wybór koloru ścian w mieszkaniu jest oczywiście sprawą subiektywną, ale w przypadku niezdecydowania warto się kierować ogólnie przyjętymi zasadami doboru kolorów do mieszkań. Ale i w tym przypadku nie jest łatwo dokonać wyboru, więc przed zakupem farb warto nieco zorientować się w temacie.

W pierwszej kolejności warto zajrzeć na strony internetowe i do katalogów producentów farb

Szczególnie jeśli zdecydowaliśmy się na farby konkretnego producenta. Wówczas można przejrzeć paletę braw, jakie dany producent oferuje. Firmy produkujące farby prezentują w swoich materiałach pomysły na malowanie ścian oraz zamieszczają wizualizacji pomieszczeń pomalowanych konkretnymi kolorami. Niektórzy z nich na stronach internetowych umożliwiają też sporządzenie własnych wizualizacji. W takich miejscach na pewno znajdziemy jakieś ciekawe aranżacje, w szczególności połączenia kolorów w obrębie jednego pomieszczenia. Bardzo modne jest bowiem obecnie łączenie kolorów, najczęściej dwóch lub trzech.

Gdzie szukać inspiracji?

Aby znaleźć ciekawe pomysły na malowanie ścian warto też zajrzeć do prasy wnętrzarskiej lub na portale internetowe. Tam również będzie mnóstwo porad, nie tylko na temat, jak dobierać kolory czy jak je łączyć, ale też jaki rodzaj farby wybrać. Znajdziemy tam też wskazówki, jak prawidłowo malować ściany, w tym również, jak przygotować pomieszczenie do malowania.
Ponieważ malowanie jest czasochłonne i kosztowne, warto dobrze się zastanowić przed wyborem kolorów, aby później być zadowolonym z wyboru. Chcąc znaleźć dobre pomysły na malowanie ścian, warto też obserwować wnętrza, w których się przebywa, szczególnie u znajomych czy rodziny. Inaczej bowiem dany kolor prezentuje się na żywo, a inaczej na zdjęciu w gazecie czy internecie.

Morze inspiracji znajdziesz na stronach Dulux: https://www.dulux.pl/pl/kolorowe-inspiracje

Podobne wpisy: