Jak zaaranżować mały salon

maly salonWbrew pozorom to aranżacja tych małych wnętrz jest zdecydowanie bardziej kłopotliwa z wielu różnorodnych powodów. Jednym z nich jest zadbanie o maksymalne wykorzystanie dostępnej w salonie przestrzeni użytkowej w taki sposób, aby możliwe było wygodne korzystanie z danego pomieszczenia. Czasem w małych wnętrzach stosowane są specjalne meble których zdaniem jest oczywiści poprawienie zagospodarowania konkretnej przestrzeni. Meble takie, których przykłady za chwilę podamy mogą się jednak nie sprawdzić praktycznie wcale w dużych pomieszczeniach.

Po pierwsze ważne jest odpowiednie pomalowanie czy tez wytapetowanie ścian, w mniejszych pomieszczeniach dobrym rozwiązaniem są jasne barwy, zwłaszcza jeśli chodzi o salon, do którego wpadać powinno niezależnie od pory dnia dosyć dużo światła słonecznego. Można także zrezygnować z dywanu na rzecz drewnianych paneli podłogowych. Wszystko to sprawić może, że salon wizualnie wydawać będzie się większy aniżeli jest w rzeczywistości, nie rozwiązuje to jednak wielu problemów związanych z jego zagospodarowaniem. Jednym ze sposobów zaoszczędzenia miejsca w salonie o niewielkim metrażu może być zrezygnowanie z typowych mebli w tym ze stolika na którym umieszczony może być telewizor. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest w tym przypadku po prostu zainstalowanie go bezpośrednio na ścianie czemu sprzyjają nowoczesne płaskie lekkie telewizory, w ten sposób zyskuje się już trochę miejsca. Kolejnym dobrym sposobem może być zastosowanie eleganckich kanap narożnych. Pełnią one dokładnie takie same funkcje jak typowe kanapy, ale pozwalają na zdecydowanie lepsze wykorzystanie dostępnego w salonie miejsca.

Podobnie rzecz tyczy się stolika, jeśli oczywiście planujemy posiadać taki mebel w swoim salonie. Zdecydowanie lepszym wyborem do niewielkiego salonu będzie także nieduży, stolik. Dobrze prezentują się niewielkich rozmiarów szklane stoliki, które doskonale pełnić mogą swoją rolę. Można także ograniczyć ilość mebli wchodzących w skład samego zestawu wypoczynkowego co także pomóc może w lepszym wykorzystywaniu dostępnej w salonie wolnej przestrzeni, nawet jeśli sam salon jest stosunkowo niewielki.

Podobne wpisy: