Którą farbę do elewacji wybrać?

Którą farbę do elewacji wybrać?

Wiosna w pełni, a jak wiadomo wiosna to zmiany nie tylko w naszym wyglądzie, ale również w naszych mieszkaniach. Wiele ludzi decyduje się na diametralną zmianę koloru domów, pomieszczeń, albo jakiś elementów.

Zajmijmy się jednak kolorami elewacji. Pozostaje jednak pytanie, która farba będzie najlepsza i spełni wszystkie nasze oczekiwania? I jeszcze bardzo ważne, właściwie do czego mamy ją użyć? Na te pytania odpowiem w poniższym tekście.

Zacznijmy od omawiania tego, do czego jest stosowana farba silikonowa

Jest przeznaczona do jest do wykonywania powłok malarskich na zewnątrz budynków. Farba silikonowa w szczególności jest polecana od malowania renowacyjnego powierzchni, które są narażone na intensywne działanie warunków atmosferycznych (opady, wiatr). Z tym wiążą się takie właściwości jak niska nasiąkliwość powierzchniowa oraz wysoka paroprzepuszczalność. Ważne jest również to, że nakłada się je na powierzchnie wymagające wysokiej odporności na zabrudzenia. Farba silikonowa posiada efekt tak zwanego samooczyszczenia. Na jakie powierzchnie możemy ją nakładać? W zasadzie na każdej, zarówno na podłożach mineralnych oraz na takich, które są stworzone na bazie tworzyw sztucznych. Paleta kolorów jest bardzo bogata, więc bez problemu uzyskamy wymarzony przez siebie kolor.

Oferta rynkowa

Na rynku dostępna jest także farba fasadowa, który służy do wykonania zewnętrznych powłok malarskich o charakterze ochronnym, konserwacyjnym i dekoracyjnym. Zastanówmy się teraz, jakie zalety ma farba fasadowa? Najważniejsza jest taka, że chroni powierzchnię przed czynnikami atmosferycznymi. Dzieje się tak dlatego, że ma wysoką przepuszczalność pary wodnej oraz świetnie ochrania przed wnikaniem wilgoci. Kolejną zaletą jest to, że jest bardzo odporna na szorowanie. Ponadto zapewnia trwałość bieli dzięki czemu ten kolor będzie bardzo świeży. Jeżeli chodzi o nakładanie tej farby to ma świetną przyczepność do podłoży mineralnych. Ważne jest to, że farba fasadowa jest ekologiczna.

Mam nadzieję, że decydując się na zmianę elewacji podejmiecie odpowiednią decyzję jeżeli chodzi o wybór farby.

Podobne wpisy: