Remont domu i malowanie ścian

Remont domu i malowanie ścian

Przygotowując dom do remontu, trzeba zastanowić się nad tym, jakich fachowców zatrudnić, aby wdrożone zmiany były wykonane na jak najwyższym poziomie i by służyły przez najbliższe lata. Warto poszukać wśród znajomych albo po prostu się ich doradzić, aby możliwe było rozpoczęcie remontu ze spokojną głową.

Jednym z procesów, jakie przeprowadza się podczas remontu, jest malowanie ścian. To ważne, ponieważ one bezpośrednio odpowiadają za wygląd wykończonych pomieszczeń.

To nic trudnego

A jeśli fachowców z dziedziny malowania ścian nie chce się zatrudniać, zawsze można samodzielnie wykonać to odpowiedzialne zadanie, ale trzeba pamiętać, żeby to zrobić, przestrzegając wszystkich zasad. Dzięki temu można dużo zaoszczędzić, co przełoży się na niezły wynik finansowy, rozliczający cały remont.

Aby nie dopuścić do konieczności ponownego malowania ścian w celu poprawienia niezbyt dobrego ich nałożenia za pierwszym razem, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim dobrze jest zacząć malowanie, gdy na zewnątrz jest ciepło. To konieczne, ponieważ w takich warunkach łatwiej jest wietrzyć dom i nałożona farba szybciej schnie. Po drugie niezbędne jest usunięcie wszelkich zabrudzeń, jakie na ścianach mogłyby wystąpić. Dobrze też pozbyć się wcześniejszych warstw farb. Istotną kwestią jest również to, jaka farba do ścian zostanie wybrana.

Farby akrylowe

Do betonu, tynku, karton-gipsu nadają się farby akrylowe, do łazienek, kuchni – farby lateksowe i lateksowo-akrylowe. Ważne jest też dobranie koloru. Chodzi o to, że zwykle ten zaprezentowany we wzorniku na ścianie będzie wyglądał o jeden ton ciemniej, dlatego warto wybrać nieco jaśniejszy kolor. Farba do ścian powinna się cechować dobrym kryciem oraz trwałością koloru, aby można było powtarzać malowanie maksymalnie co kilka lat. Dzięki temu raz wykonana praca będzie służyć dłużej.

Dla zabezpieczenia pomieszczenia dobrze jest wcześniej usunąć z niego wszystkie meble albo przynajmniej przykryć je folią, aby się nie pobrudziły. Dzięki temu remont domu nie przyniesie strat.

Podobne wpisy: