Zakup mieszkania we Wrocławiu

Zakup mieszkania we Wrocławiu Sercem Dolnego Śląska jest Wrocław. Nazwa miasta prawdopodobnie pochodzi od imienia Wrocisława – osoby bliżej nie znanej. Imię to można spotkać w wielu bardzo starych dokumentach nie tylko w polskiej, ale także ruskiej i czeskiej wersji językowej. Pierwsza pisemna wzmianka o mieście pojawia się w kronice Ditmara w związku ze zjazdem gnieźnieńskim, na którym zdecydowano o utworzeniu we Wrocławiu biskupstwa. Wrocław ma więc nie tylko długą, ale także piękną przeszłość. W końcowym etapie II wojny światowej został zamieniony przez nazistów w olbrzymią twierdzę Breslau, w efekcie został niemal doszczętnie zniszczony. Po wojnie miasto zostało opuszczone przez niemieckich mieszkańców. W ich miejsce pojawiło się tysiące Polaków z innych regionów kraju, w tym wielu mieszkańców Lwowa. Współczesny Wrocław jest miastem bardzo przyjaźnie nastawionym do innych kultur i narodowości, miastem, które w różnych rankingach jest uznawane za wyjątkowo przyjazne dla mieszkańców.

Bazy mieszkań we Wrocławiu

Z pewnością jest to zasługa bardzo dynamicznie rozwijającego się budownictwa mieszkaniowego. Zakup mieszkania – zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym – nie stanowi we Wrocławiu najmniejszego problemu. Baza mieszkań na sprzedaż we Wrocławiu może przyprawić o zawrót głowy. Zdecydowanie największą pulę mieszkań na sprzedaż stanowią niewielkie, nie przekraczające 65 metrów kwadratowych dwu- i trzypokojowe mieszkania. Wrocławianie bardzo chętnie kupują także kawalerki. Wśród kawalerek najczęściej poszukiwane są takie o metrażu od 20 do 35 metrów kwadratowych. Nic więc dziwnego, że działający na wrocławskim rynku deweloperzy najczęściej budują właśnie obiekty, w których najwięcej jest kawalerek oraz mieszkań dwu- i trzypokojowych. Oczywiście nie oznacza to, że osoby zainteresowane kupnem większych mieszkań będą miały trudności z ich znalezieniem.

Oferta nie mająca sobie równych

Pod względem liczby budowanych i sprzedawanych nowych mieszkań Wrocław plasuje się w krajowej czołówce. Większy rynek jest tylko w Warszawie i Krakowie. Bogata oferta kulturalna, dobra infrastruktura jest zachętą do zamieszkania we Wrocławiu.

Zobacz: https://promenadywroclawskie.pl/opis/opis.html

Podobne wpisy: